2win800x200

Пијани возачи, нерегистрирани возила закани за сообраќајот во Битола

Февруари 26, 2020

Полициски службеници од СВР Битола на 25.02.2020 извршиле контрола за алкохол, брзина, управување без возачка дозвола. Притоа, било констатирано дека шест возачи управувале возило без да поседуваат возачка дозвола, брзината ја надминале пет возачи, пет возила биле нерегистрирани, на мобилен телефон разговарале четири возачи, тројца возачи биле под дејство на алкохол и тие биле исклучени од сообраќај и сигурносен појас не користел еден возач. За сите неправилности издадени се соодветни поднесоци.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани