Ифрит

Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против две лица за напад врз службено лице при  ршење на работи на безбедност, а за едниот е побаран притвор.
На 01.05.2022 во 09.55 часот во СВР Битола било пријавено дека на ул.„Солунска“ во Битола настанал пожар во куќа сопственост на П.Н.(82), при што била опожарена една соба.
Срамота е градот на македонскиот ракомет, Битола, уште да се игра во спортска сала што ја направил другарот Јосип Броз-Тито, а и таа е упропастена, остар во коментарите беше Гино…
На 25.04.2022 во времето од 14 - 20 часот полициски службеници од СВР Битола спроведоа засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната,…
Густ црн чад се издига над Обиколницата кај Битола, откако попладнево жителите на Ромската населба на коловозот запалија оган од ѓубре и гуми.
Во внатрешноста на клубот Ванчо Михајлов во Битола, на  еден од ѕидовите е врамен  цитат од негов текст напишан на 2 август 1983 година во Рим, по повод 90 години…
На 09.04.2022 во 23.30 чaсот на наплатна станица Сопот, од страна на полициски службеници Одделот за сериозен и организиран криминал – Единица за недозволена трговија со дрога, во координација со…
Видео снимката за наводна полициска бруталност врз припадник на навивачката група „Чкембари”, пред неколку денови се прошири на социјалните мрежи.  Од Хелсиншкиот комитет бараат истрага дали полицијата употребила прекумерна физичка…
Битолската полиција  до Основното јавно обвинителство Ресен поднесе кривична пријава против М.Л.(39) од Битола, поради постоење на основано сомнение дека извршила кривично дело „измама”

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани