Webp.net gifmaker

Ифрит

Битолчанец пријавил дека неговата поранешна сопруга подолг временски период вршела обљуба врз нивниот малолетен син. -На 10.05.2019 година во 09.00 часот во СВР Битола, педесет и две годишен битолчанец пријавил…
Шокантно видео се споделува денеска на социјалните мрежи во кое возило кое се движи кон Битола на влезот од Прилеп кај Горно Оризари, преминува на спротивната страна од коловозот и…
Пак се откорнати зацементираните  метални столбчиња што пред месец и половина ги постави ЈП Пазари на влезот од Старата битолска чаршија од страната кај Ат Пазар.  За време на празникот…
58 годишен холандски моторџија загина во сообраќајна несреќа попладнево околу 17 часот на излезот во Битола над Довлеџик на кривината за Пелистер, соопштија од СВР Битола за Апла.мк.
Бучавата од сообраќајот на одредени места покрај училишта и болница во Скопје и во Битола е дури два пати повеќе од дозволеното, покажуваат мерењата што го направија Техничкиот факултет во…
Две возила утрово се судрија во центарот на градот на крстосницата помеѓу улиците „Солунска“ и „Климент Охридски“. Според СВР-Битола за среќа причинета е само материјална штета.  
Дел од редовните членки на ЛАГ- Пелагонија (Локални Акциони Групи во Република Македонија) со допис до Апла.мк реагираат дека во Здружението недолично и нетранспарентно се работи за што како што…
СВР Битола поднесе кривична пријава против С.П.(55), Ј.Б.(63), Ц.А.(65), Е.С.(31), М.К.(57), Д.К.(27) и Е.Е.(59) поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела „злоупотреба на службената положба и овластување“.…
Со герила акција, ученици од ОУ „Ѓорѓи Сугарев“-Битола, го дигнаа гласот против крадците на ново засадените садници во училишниот двор. Револтот кај учениците е особено голем што донираните садници ги засадиле…
Во купиштата смет што вчера ги собраа професорката Марија Магдалена Петковска Микаровска заедно со класот второ шест од Медицинското училиште во рамки на еко акцијата „Мети си со класнето“ имаше…
Вработени од хотел „Битола„ денес со лопати во рацете и земја се обидуваа да ја затрупаат дупката што зина во близина на хотелот. Таа е со пречник околу половина метар,…
Кабли висат спуштени на две метри до земјата во близина на Безистенот во Битола. Освен тоа, на нив се гледа дека се оштетени. Битолчани кои работат во нивна близина бараат…
Со камиoнчиња,  во било кое време од денот кога фрекфенцијата на пазарџии е најголема се врши дотурот на стока по дуќаните и кафеаните во Старата битолска чаршија.
Директорите на НЛБ банка, Ѓорѓи Јанчевски и Љубе Рајевски, ексминистерот за животна средина Томе Тромбев и поранешниот градоначаник на Битола, Владимир Талески, како и уште четири лица, се спасија од…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани