Webp.net gifmaker

Ифрит

  Акциската сообраќајна контрола што денеска МВР ја спроведе во Битола, потврди дека битолчани се најнедисциплинирани возачи. За само 1 час изречени се 90 санкции, што е рекорд во акциите…
Речиси  покрај секој  контејнер низ градот постојано  се остава гломазен отпад - стар мебел, дограма, електрични апарати, санитарии и друго. Покрај грдата слика, се отежнува движењето на пешаците, затоа што…
За непочитување на здравствените протоколи и во угостителски објект во Битола,  поднесена е  кривична пријава, а прекршочна за пречекорување на работното време на еден локал.  Државниот пазарен инспекторат ќе продолжи…
    Денес на регионот за ЈЗУ Центар за јавно здравје- Битола се потврдени 8 нови случаи на COVID-19:
Во заедничка акција на концесионерот ЈП "Стрежево" со Државната риболовна контрола на Македонскара риболовна федерација, поднесени се повеќе пријави за незаконски риболов на акумулацијата "Стрежево"

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани