Webp.net gifmaker

Фотографии и видео од срцето на Големо Езеро направи група матуранти предводени од Пантелејмон Трпчевски

Јули 01, 2020

Во време на светска пандемија, кога оваа генерација матуранти ја немаше  можноста да организира матурска прослава која се памети за цел живот, ниту пак да отпатува на заедничка екскурзија  со која ќе се збогуваат од  средношклските клупи, група од десетина матуранти предводена од Пантелејмон Трпчевски се искачи до Големо Езеро на Пелистер.

Од таму ексклузивно за апла.мк  испратија исклучителни фотографии, но и видео од нивната авантура со чамец од центарот на едно од најубавите глечерски езера на светот.-Големо Езеро во НП Пелистер.

 

 

IMG cac2efcc97c7bab7310701630219d3ca V

IMG 70fc042c162aa85bf7ca81a74ffda442 V

IMG 425c61a520bc923926d13ab4d39d939a V

IMG 065b450c333271c1854b78745c729f2f V

IMG 957f298114ceafc31dd93fbe798a1db3 V

IMG 61fd2c7e4b41e0608d3805111c2aca3e V

IMG 1ac9b490f4aca1bfe2a8f0f8d4bdf82c V

IMG 7ee7e60d86f11e42701d847264df8e0b V

IMG b86c9a9257fae26163e733333b4a149e VIMG 7e7f5fbd37b89461edc8344074e44b62 V

 

 

 

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани