Webp.net gifmaker

ЕСМ Подружница РЕК „Битола“ го честита 4 ноември

Ноември 04, 2020

АД ЕСМ подружница РЕК „Битола“ на сите граѓани им ја честита 76- годишнината од ослободувањето на Битола, уште еднаш укажувајќи на придобивките од НОБ, да живееме во сопствена и слободна држава, со желба во иднина да придонесеме уште повеќе за нејзиниот развој и секако што поскоро да ги надминеме предизвиците кои се наметнаа со ковид пандемијата.  

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани