Саниран дефектот на водоводната мрежа кај старо „Борово“

Декември 10, 2020

Дефект на водоводната мрежа вечерава оолу 18 часот и 30 минути остави без вода  дел од центарот на градот околу старото „Борово“. Од ЈП „Водовод“ информираат дека за  2 часа  нивните екипи успеале да го санираат дефектет, а водата веќе се пушта низ водоводната мрежа

 водовод2

водовод3

водовод4

водов5

водовод6

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани