Webp.net gifmaker

Креирајте корица од книга, Библиотеката ќе наградува

Април 21, 2021

Почитувани,
Библиотеката по повод одбележувањето на 23-ти април Светскиот ден на книгата и авторските права, Ве повикува да се вклучите во двете активности „КОРИЦА НА МОЈАТА ОМИЛЕНА КНИГА“ „КНИГАТА Е МОЕТО ВТОРО ЈАС“.

Ваша задача е да креирате корица на книга и да направите интересна фотографија која вас најмногу Ве опишува. Имате можност да бидете креативни, сами да бидете автори, дизајнери и фантазери

Сите заинтересирани можат да ги испратат своите креации на електронската адреса:
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..
Сите постови ќе бидат објавени, а најдобрите корици на книги ќе бидат и наградени.

НУУБ „Климент Охридски“ Битола 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани