Webp.net gifmaker

Во изминатите 24 часа во Битола наврнаа 33 л/м2 дожд. 

Времето утре, 17 јуни, ќе биде променливо облачно со слаб до умерен, а во југозападните делови повремено засилен ветер од западен и северозападен правец. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. 

Температурата во Битола до 27 степени

Времето утре ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Претпладнето сеуште ќе има повремени врнежи од снег во источните делови.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Во Битола минималната температура ќе биде -2 а максималната 4 степени.

До 17 часот денеска во Битола наврнале 38 цм снег

Под влијание на влажен и студен воздушен бран утре ќе има врнежи од дожд кои на места ќе бидат обилни (над 25 л/м2).

Денес и утре ќе се има претежно облачно време со повремени врнежи од снег.

Страница 1 од 6

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани