Есенски џез караван во Крушево

Декември 06, 2017

Овој петок во Спомен куќата „Тодор Проески“ се одржува Есенски џез караван со почеток во 16 часот на кој ќе настапат „Белучи Квартет“, „Иван Иванов Квинтет“ и „Кабадајас“.

 

Овој настан е во организација на Здружението на џез музичари и е дел од проектот „Топол културен бран“ поддржан од Министерството за култура на Република Македонија.

Како дел од овој Караван се одржаа три концерти ширум земјава и тоа во Делчево, Богданци и Пробиштип.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани