Webp.net gifmaker

БТ Прес

За мене ДПМНЕ е веќе историја, а ВМРО е нешто друго и мислам дека математиките пред изборите не им одат како што очекуваа, изјави Наташа Петровска, кандидат за градоначалник од…
Кандидатот за градоначалник од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Илиоски, вети бесплатни парцели во касарната за младите битолчани да можат да изградат куќи.
Независната листа на кандидати за советници на Општина Битола со носителот Габриела Илиевска одржа јавна дебата за бездомните животни и домашни миленици. Во дебатата со свои размислувања се вклучија претставници…
Нема ништо поважно од нашите деца, внуци, од нашата младина. Како локална самоуправа предводена од СДСМ и коалиционите партнери, во иднина мора да го дадеме својот максимум младоста да ни…
Претставници на независната кандидатска листа за советници во Советот на Општина Битола со носителот Габриела Илиевска, денес остварија средба со Здружението за угостителство и туризам „Клуб Енаф“-Битола. Средбата беше на…
Поранешната касарна, а сега веќе новата населба Златен рид ќе доживее градежна експанзија, вети Зоран Илиоски кандидат за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ.  -Овде ќе продолжиме да создаваме услови за нови колективни…
ВМРО-ДПМНЕ ја прими пораката од битолчани дека во својата работа треба да обрне повеќе внимание на Битола, изјави пратеникот Илија Димовски, кој денес на Широк Сокак одржа прес конференција, претставувајќи…
На почетокот сме на кампања за едни од најважните избори во историјата на независна Македонија. Избори на кои прво ќе гласате за себе, своето семејство, својата улица, соседството и визијата…
Страница 10 од 10

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани