Webp.net gifmaker

Никола Димитров на средба со конзулите во Битола

Септември 23, 2018

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денес се сретна со претставниците на конзуларниот дипломатски кор во Битола. Тој уште синоќа на свеченото отворање ја најави средбата велејќи  „за мене е чест што сум тука, немам баш надлежност, ама дека  е меѓународен фестивалот, тука се фаќам. Ќе се сретнам утре сабајле со конзулите.  Малку да се бавам со нешто што не е баш чиста политика“, рече Димитров. На средбата со Димитров беа дел од конзулите со кои имаа заедничи доручек со традиционални битолски питулици.

42334850 268668993987372 3079903064933531648 n

42322663 527177147709464 980078981095096320 n

42359145 280795609201770 5913569796451991552 n

гуѕ

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани