Webp.net gifmaker

И денес студено со минимална температура до -4

Март 24, 2020

Денес и утре ќе се има претежно облачно време со повремени врнежи од снег.

Во источните делови ќе се формира снежна покривка и над 20 цм. Во останатите подрачја можна е  помала снежна покривка, главно околу 5 цм, а на планините и поголема. Потоа, до сабота ќе биде променливо облачно со повремени врнежи кои поради затоплувањето ќе бидат претежно од дожд.

 Во Битола денес температурата ќе се движи од -4 до 5 степени.

FB IMG 15

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани