Webp.net gifmaker

„Водовод“ поставува приклучоци на улицата „Илинденска“

Јуни 30, 2020

 

ЈКП„Водовод“ започна со поствување на приклучоци на улицата „Илинденска“ во Битола каде се врши детална реконструкција. 

Водоводната мрежа на оваа улица  е лиена железна Ф 250 и стара 50 години, а сега ќе биде замената комплетно со нова. 

106462091 1164515493908979 2094802503476717824 n

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани