Webp.net gifmaker

Илиевски домаќин на министерот Хоџа, после долг период министер во посета на подрачната единица во Битола

Ноември 25, 2020

 

Раководителот на ПЕ на Министерството за земјоделство  во Битола-Методија Илиевски денеска беше домаќин на министерот за земјоделство Арјанит Хоџа, кој во битолскиот крај дојде да изврши увид во работите околу откупот на тутунот. После подолг период министер ја посетува подрачната единица на МЗШВ во Битола.  

-Денес, на наше големо задоволство во посета во ПЕ на МЗШВ во Битола беше Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство- Арјанит Хоџа.На средбата го информирав министерот  за тековните активности на подрачната единица кои се одвиваат непречено, со почитување на сите заштитни мерки за безбедност по здравјето на вработените и на земјоделците кои ја посетуваат подрачната единица, вели раководителот на ПЕ Битола-Методија Илиевски.

127819050 1065316083928923 1521058824890278063 o

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани