Webp.net gifmaker

За две недели во Регионалниот центар во Битола се вакцинирани 9589 граѓани со Синофарм

Мај 15, 2021

 

Во текот на денешниот ден, 15 мај, во Битола од закажани 630 граѓани и уште 100 од Кромберг и Шуберт, се вакцинирани 558 граѓани, информираат од Здравствениот дом.

 

За 2 недели, односно од почетокот на масовната имунизација, во Регионалниот вакцинален центар цо Битола се  вакцинирани 9589 лица со кинеските вакцини на Синофарм

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани