Webp.net gifmaker

ЈП „Стрежево“ со честитка за Светите Кирил и Методиј

Мај 24, 2021

 

Јавното претпријатие „Стрежево“ го честита Денот посветен на Св. Кирил и Методиј, сесловенските просветители кои со својата животна посветеност и дела постигнаа неверојатен цивилизациски напредок во писменоста на македонскиот и на  сите словенски народи.  

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани