Webp.net gifmaker

Честитка до граѓаните од АД ЕСМ - РЕК „Битола“ за Св. Кирил и Методиј

Мај 24, 2021

 

АД ЕСМ Подружница РЕК„Битола“ го честита Денот посветен на Св. Кирил и Методиј, сесловенските просветители кои со своите  дела постигнаа  цивилизациски напредок за сите словенски народи. Со празнувањето на Свети Кирил и Методиј  се оддава почит на пишаниот збор, културата и образованието.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани