Опожарен клубот Ванчо Михајлов во Битола

Јуни 04, 2022

Непознати сторители рано утрово го опожарија  културниот центар “Ванчо Михајлов“  кој се наоѓа на улицата Рузвелтова во Битола.

received 303749831956510

 
 Опожарена е влезната врата и натписот на кој пишуваше клуб Ванчо Михајлов. Во моментот полицијата   врши увид, а полициски службеници го обезбедуваат местото 
 
received 1428861490945756
 
Инаку, клубот е отворен во април оваа година во присуство на целиот државен врв на Бугарија
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани