Пензионерите со новогодишни пакети за децата од посебните паралелки во „Ѓорги Сугарев“

Декември 23, 2020

Нова година и Божиќните празници се ближат,а најмногу на тоа се радуваат децата. Здружението на пензионери Битола денес им додели новогодишни пакети на децата од посебните паралелки во Општинското основно училиште ,, Ѓорги Сугарев,, Битола , со желба за добро здравје, среќа, успех и радост во Новата 2021 година.132411391 687708271947590 1311220247474339018 n

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани