Webp.net gifmaker

Почина пациент од Битола кој се лекуваше од КОВИД-19

Април 27, 2020

Почина  пациент од Битола кој се лекуваше од КОВИД-19 во Клиничката болницата во Битола, стои во денешниот извештај на Министерството за здравство.  Пациентот бил на возраст од 66 години и  бил во тешка општа состојба, со срцева слабост и цироза. Ова е прв смртен случај од КОВИД-19 во Битола. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани