Webp.net gifmaker

Заради промена на стара водоводна мрежа, прекин во водоснабдувањето на Широк Сокак од 9 до 11 часот

Септември 15, 2020

Заради реконструкција и изведба на градежни работи, промена на стара секундарна водоводна мрежа, на улицата „Широк сокак “ на потегот од плоштадот „Магнолија“ до плоштадот „ Гоце Делчев“ ќе има прекин во нормалното водоснабдување во периодот од 9 до 11 часот, соопштија од ЈП „Водовод“. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани