Webp.net gifmaker

Два големи дефекти на водоводната мрежа, екипите на "Водовод" интервенираат на терен

Септември 23, 2020
Поради два големи  дефекти на водоводната мрежа, на улица "Богомила" и во населбата Горно Оризари, дел од корисниците имаат прекин во водоснабдувањето, информираат од ЈП "Водовод".
 
Екипите веќе се на терен и ќе се работи се до отстранување на дефектите на водоводната мрежа

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани