2win800x200

Во недела мирен протест на камперите во Преспа

Април 16, 2022

Почитувани,

Ве покануваме на КУЛТУРЕН ПРОТЕСТ под мотото: „НИЕ ЈА САКАМЕ ПРЕСПА“ во недела, на 17.04.2022, со почеток во 12.00 часот пред Агроплод АД Ресен и со протестен марш до Плоштадот на Општина Ресен. Централниот протест ќе се одржи на Плоштадот на Општина Ресен во 13.00 часот. со почит, Организатор: Здружение за одржлив развој на Преспа, АВТО КАМП КРАНИ – Ресен

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани