Webp.net gifmaker

Утре дожд, а можни се и врнежи од снег

Март 31, 2020

Под влијание на влажен и студен воздушен бран утре ќе има врнежи од дожд кои на места ќе бидат обилни (над 25 л/м2).

На планините врнежите ќе се од снег.

Температурите преку денот нема многу да се покачат и ќе се за 8 до 10 степени пониски од денешните. 

Во Битола минималната околу 0 а максималната температура само 2 степени.

Во текот на денот врнежите ќе преминуваат од дожд во снег и во некои пониски места и ќе се формира тенка снежна покривка. 

Во четврток и петок ќе биде стабилно со минимални температури во поголемиот дел од земјава под нулата.

FB IMG 1585685990138

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани