За 4 дена во Битола вакцинирани 3009 лица

Мај 08, 2021

Во Регионалниот вакцинален пункт во  Битола, во текот на вчерашниот ден, 7 мај,  беа вакцинирани 879 лица, од закажани 1350 граѓани, што е 65 проценти и за 13 лица  повеќе во однос на претходниот ден.

Со тоа во првите 4 дена од масовната вакцинација во Битола  се вакцинирани 3009 лица.
 
Граѓаните се задоволни од организацијата на процесот и велат дека вакцинацијата се одвива брзо, ефикасно, без застој и чекање
 
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани