Се санира патот до манастирот „Св. Атанасиј“ во селото Црнобуки

Мај 10, 2018

Општина Битола во соработка со Јавното претпријатие „Нискоградба“ започнаа со санација на патот до манастирот „Св. Атанасиј“ во село Црнобуки.

 Патот досега беше калив и тешко прооден, а со санацијата на триста метри од него се очекува да се подобри инфраструктурната поврзаност со манастирот. Активностите предвидено е да завршат во текот на оваа седмица.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани