Webp.net gifmaker

Пораки со говор на омраза осамнаа на муралот на фасадата на киното „Партизан“

Јули 02, 2020

 

Пораки со говор на омраза осамнаа на муралот кој е исцртан на фасадата на киното „Партизан“ во Битола, кој беше направен за да промовира заедништво. Муралот кој беше промовиран вчера, за отворањето на јубилејното 15-то издание на АКТО фестивалот за современа уметност, ја пренесува „Песна за солидарноста“ на Бертолт Брехт. Неполни 24 часа подоцна, во текот на ноќта, со црна боја е испишана порака со говор на омраза, пренесува радио Моф.

Вчера Апла.мк објави за новиот мурал

https://apla.mk/

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани