За време на викендот, веднаш по невремето, кое беше проследено со големи врнежи од дожд и силен ветер, екипи на ЈП Комуналец Битола излегоа на терен, при што презедоа активности за расчистување на состојбата.

Од јавното претпријатие соопштија дека од рано утрово, од четири часот, службите за одржување на хигиената на терен го расчистуваат снегот и фрлаат сол на тротоарите и мостовите во општината. Од таму велат дека навремената реакција значи безбедност на граѓаните, пешаците и другите учесници во сообраќајот.273303039 725026208480780 2624968580458364331 n

273389449 725026185147449 2381046000117633161 n

 
Страница 1 од 7

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани