2win800x200

Голем дел од Битола е без струја

Јануари 19, 2024

ГОЛЕМ ДЕЛ ОД БИТОЛА БЕЗ СТРУЈА 

 
Централното градско подрачје на Битола, населбите Баир, Ушици, Стрелите со неколку стотици домаќинства вечерва се без струја. Од Контакт центарот на ЕВН соопштија дека поради дефект на електричната мрежа без струјно напојување е централното подрачје на Битола и околните населени места. Од таму велат дека нивни тимови се излезени на терен за да овозможат непречено снабдување со струја. 
Струја нема од 19.30 часот вечетва. Во деловите кои се без напојување има голем  број на семејства кои се греат на струја, па ситуацијата предизвикува загриженост кај нив. 
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани