Webp.net gifmaker

Новаци рекордер во гласање во цела држава

Јули 15, 2020

Општина Новаци е рекордер по излезеност до 15 часот во цела држава.Ова е една од  најголемите општини по територија во Македонија, но со мал број на жители. Од 2934 гласачи на изборите до 15 часот излегле да гласаат 50,68 проценти.

Инаку во Пелагониско- преспанскиот регион втор на листата по излезност е Демир Хисар со 44,76 проценти, трет Прилеп со 41,1 процент, четврта Битола со 38,46 проценти, Могила со 33,86 проценти и Ресен со 32 проценти. 

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани