Webp.net gifmaker

Времен режим на сообраќајот на улица „Илинденска“во Битола

Февруари 25, 2020

Заради почеток на реализација на проектот „Реконструкција на мешовита канализациона мрежа, реконструкција на водоводна мрежа и реконструкција на коловоз на улицата Илинденска“ во должина од 2131 метри, воведена е времена измена на режим на сообраќај на потегот од улица „Прилепска“ до улица „Панде Кајзерот“. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани