Webp.net gifmaker

Од Пелистер до недоглед (фото)

Мај 03, 2020
фото Апла.мк фото Апла.мк

 

Од хоризонт до хоризонт, од височини до низини, чист е погледот денеска под ведрото небо на планинскиот убавец Пелистер. Секоја слика своја приказна, која пак поттикнува возбуда љубопитност и желба да се посведочат убавините и процесите пред нашите очи. 

vgr1

vg6

vg5

vg4

vg1

 

А.Б

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани