2win800x200

Ифрит

Вработена лекарка во Итна медицинска помош од Битола вчера  пријавилa дека истиот ден на Булевар „1-ви Мај“ физички била нападната од две лица
Совозач на пијан возач кој управувал со нерегистрирано возило, физички  го нападнал полицаецот кој го запрел автомобилот поради контрола. Настанот се случил во неделата, на 15 декември, утрото после 2…
За само две недели откорнати и укаредни се десетици нови садници кои ЈКП Комуналец ги засади на улицата Солунска во Битола. За новата кражба на садници и за уништувањето на…
Вчера во 19,30 часот во СВР Битола, Г.Г (48) од Грузија, пријавил дека околу 15,00 часот на бензинска пумпа на локален пат за с.Кравари,битолско му било извршено разбојништво од лице кое го…
Секој во оваа земја што направил криминал ќе си одговара, порача премиерот  Заев на денешната трибина во Битола. Тој како што рече ги повикува институциите истрагата да оди до крај…
„Домаќините“ од градот на конзулите пустош ги нпаравија младите садници кои неодмна ЈКП Комуналец ги засади на улицата Солунска. Фотографиите зборуваат сами за себе. За овој вандализам од јавното претпријатие…
Вандали ноќеска се изживувале во новиот детски парк сместен во Градскиот парк во Битола . Срушиле реквизити, испишале клупи и делови од опремата во паркот со графити и се потпишале…
44 годишен битолачнец, жител на улицата „Филип Втори Македонски“ вчера се здобил со прострелна рана во пределот на левата рака додека го чистел револверот, соопштија од СВР Битола. Битолчанецот го…
Пожар избувна вечерва под тунелот кај обиколницата над Битола, а по пријавата на апла.мк противпожарната единица веднаш излезе на терен и се уште интервенира на опожареното место.
На 24.10.2019 во 17.00 часот во СВР Битола, 33-годишна жена од Битола пријавила дека околу 16.00 часот кај населба Баир две малолетни лица извршиле обљуба врз нејзиниот малолетен син. За…
Ужасна е сликата на стариот регионален пат Битола-Прилеп. Градежен шут, стари гуми од возила насекаде расфрлено ѓубре, стара постелнина покрај патот, ридчиња со смет кои се повеќе и повеќе се…
Пожарникар од ППЕ од Битола пријавил во полиција дека од жители на Ротино противпожарната екипа била спречена при гаснење на пожар на куќа. На 18.10.2019 во СВР Битола, вработен во…
Пајак службата денеска е во акција за подигање на непрописно паркираните автомобили низ Битола.

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани