2win800x200

Ифрит

28.05.2020 околу 17.50 часот на железничкиот премин во с.Лознани, општина Могила, патнички воз кој сообраќал на релација Скопје - Битола удрил во патничко возило „киа клаус“ со прилепски регистарски ознаки,…
„Во собрајќајната незгода која што се случи на ден 22.05.20 во која што учествуваа автомобил и велосипедист сакам да ја дадам точната изјава за настанот. Управувајќи со мојот автомобил на…
Вработените од секторот  „Јавно зеленило“  во ЈП Комуналец, секојдневно мака мачат со битолчани ки ги крадат цветните садници низ аранжамните во парковите низ градот. Во изминатите неколку недели, од неколку…
61 годишен Холанѓанец е приведен во Битола поради силување на неговото малолетно дете. Тој бил оженет за битолчанка, а брачниот пар живеел во Битола.

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани