Webp.net gifmaker

Ифрит

Пожарникар од ППЕ од Битола пријавил во полиција дека од жители на Ротино противпожарната екипа била спречена при гаснење на пожар на куќа. На 18.10.2019 во СВР Битола, вработен во…
Пајак службата денеска е во акција за подигање на непрописно паркираните автомобили низ Битола.
Расфрлана облека пред контејнерот на Црвениот крст во Битола е секојдневна слика за битолчани. Кој е повеќе виновен за ваквата ситуација дали „хуманите “ граѓани кои најлоните со износена облека…
Во средата во СВР Битола, 19-годишна девојка од Битола пријавила дека истиот ден околу 13,50 часот додека се возела во автобус кој сообраќал на релација Скопје-Битола, маж ја допирал по…
Жардиниерите на  Широк Сокак полни се со ѓубре. Кој како стигнал во нив, среде цвеќињата, ги оставил празните лименки и пластични шишиња од пијалоци, како и отпадоци од хартија и…
Паркирани автомобили често можат да се видат кај новата пешачка зона покрај реката Драгор, на потегот од Безистенот до Ленски мост.
 Во куќа на улица „Стрчин“ во Битола бил пронајден починат Т.В. (49), пренесуваат од МВР. Случајот бил пријавен вчера во СВР Битола . Според овие информации, докторите констатирале смрт, а…
Патници во километарски колони  возила со часови се загалвени на Плетвар поради  густ чад и намалена видливост од голем шумски пожар над  селата Тројаци и Топлица. Сообраќајот на патот  Прилеп-Росоман е…
Вчерашниот пожар во старата битолска чаршија уште еднаш на мегдан го изваде нашиот сеирџиски менталитет.
Сообраќајна несреќа  вечерва се случи на Партизанска,  стотина метри пред крстосницата кај "Шик Лавци", а поради увидот улицата беше блокирана за сообраќај. 
Анита Ангелевска една од дваесеттемина  обвинети во судскиот предмет „Транспортер“ на СЈО за проневера на 360 илјади евра со бесплатниот школски превоз повика од говорницата во битолскиот Совет власта да…
Пожар избувна попладнево на ридот над Стрежевска населба. Од Територијалната противпожарна единица велат дека нивните екипи се на терен, а испртено е и второ возило да интервенира. Тврдат дека нема…
СВР-Битола соопшти дека во текот на вчерашниот ден битолчанецот  Н.С. (61 г.) во СВР-Битола пријавил дека во ноќта меѓу 19 и 20. август непознат сторител извршил тешка кражба во негова…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани