2win800x200

Ифрит

Тешка сообраќајна несреќа во која загина едно лице, а друго е тешко повредено, се случи попладнево на магистралниот пат А3, делницата од Битола до Прилеп кај раскрсницата за Тополчани.
На 19.07.2020 во 23.40 часот во СВР Битола, В.М.(24) и Е.Ј.(31) од Битола  пријавиле дека околу 20.40 часот во домот на ул.„Даме Груев“ во Битола, таткото на В.М. им се…
Црн чад се издига над населбата Баир во Битола. Од Противпожарната единица, за апла.мк информираат дека гори куќа, а неколку нивни екипи веќе интервенираат на терен.
Дете од десетина години вечерва беше повредено во сообраќајна несреќа во близина на училиштето „Тодор Ангелевски“ во Битола. Очевидци за Апла.мк раскажуваат дека детето било на велосипед, а по несреќата…
СВР Битола - Отсекот за компјутерски криминал при СВР Битола, до ОЈО Битола поднесе кривична пријава против З.И.(45) од с.Горно Крушје, ресенско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично…
 Несовесен возач ја загрозил безбедноста на вработени на ЈП „Паркинзи“ додека обележувале пешачки премин во центарот на градот. Од „Паркинзи“ апелираат до возачите да бидат трпеливи и да ги почитуваат…
Дваца позитивни на КОВИД-19 се регистрирани денес во Битола, со што вкупниот број на заразени сега е 39. Во Ресен има 8 нови случаи, каде за 10 дена има 53…
Битолчани на дело фатија жена како корни цвеќиња засадени на кружниот тек кај Црн Мост. Фотографијата ја испратија до нашата редакција за да ја објавиме како јавна опомена за ваквото…
Парични казни за седуммина битолчани бара Основното јавно обвинителдтво за непочитување на полицискиот час.

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани