2win800x200

Ифрит

Основното јавно обвинителство Битола поднесе предлози за издавање казнени налози против пет лица кои во одделни кривично правни настани го сториле кривичното дело – Непостапување според здравствени прописи за време…
СВР Битола поднесе кривична пријава против 42 годишен прилепчанец Ј.Ф. поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „ширење на расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“.
Основното јавно обвинителство Битола поднесе Предлог за издавање казнен налог против шест лица кои го сториле кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206…
Поранешниот градоначалник на Битола, Владимир Талески, во отворено обраќање до јавноста и меѓународната заедница, се жали дека пресудата на Кривичниот суд во Скопје за случајот „Транспортер“ е политичка, судењето циркус,…
Деветмина управителите на превозничките фирми од случајот Транспортер ќе одговараат за злоупотреба на службената положба и овласување со затворски казни од две до три години,а двајца управители добија условни казни…
Основното јавно обвинителство Битола поднесе Предлог за определување казнен налог против едно лице за кривично дело nепостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од…
Битолското обвинителство бара казна од 12 илјади евра за тричлено семејство од Битола и уште едно лице од Скопје кое престојувало во нивниот дом, затоа што не ја почитувале мерката…
Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство во Ресен  достави предлози за издавање на казнен налог за двете лица. Обвинетите се товарат дека сториле кривично дело непостапување според здравствени прописи за…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани