Webp.net gifmaker

Опули

 

 Априлијадата годинава се пресели на ФБ, а родителите покажаа голема креативност дури и во изолација, каде годинава принудно го одбележаа Денот на шегата. Вчера  Драгана Спасевска, позната меѓу битолчани, посебно меѓу децата како Кловнот Заги, ги организираше родителите преку ФБ групата „1 Април во изолација“,  каде тие испраќаа фотографии од своите деца со шарени, разни и убави  маски. Таа денеска проглси 25 најдобри маски, а ние споделуваме дел од наградените, но и други маски по наш избор. 

Денешниот златен залез на сонцето и изгрев на млада месечина  со својот објектив ги "улови" Јован Наумовски, кој е уште една потврда дека креативноста кај некои луѓе  нема граници дури и во време на ограничено движење кога  на сила е полициски час.

Полна месечина, која ја најавува пролетта, бидејќи е последна во оваа зимска сезона

Фотографиите од ова огнено небо над Битола се направени попладнево околу 17 часот од нашиот редовен читател Јован Наумовски.

Навистина ретка убавина забележана во овој јануарски ден, со невообичаено висока температура за овој период од годината

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани