Опули

Градоначалникот Владимир Талески кој годинава не присуствуваше на отворањето на 38 издание на ИФФК „Браќа Манаки“, не дојде ниту на традиционалното полагање цвеќе на гробот на Милтон Манки во Влашките гробишта на Битола, иако во изминатите години редовно присуствуваше на овој настан.

Браќа Манаки 2017

Септември 24, 2017
Страница 13 од 13

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани