2win800x200

БТ Прес

„Коњановски и ДПМНЕ за 2 години потрошија над 60 милиони евра, а абер немаат да ги почнат, камо ли да ги реализираат проектите што ги ветуваа. Нема нови инвестиции, нема спортски…
„За проекти и реализација не ги бива, ама за извртување на вистината ДПМНЕ се махери! Во ребалансот што го предлага Коњановски, парите за К-15 и повисоки плати се обезбедени од Владата…
Претседателката на Советот на Општина Битола, Габриела Илиевска, се сомнева дека службеници од Општина Битола, но и надворешни лица го злоупотребуваат нејзиниот службен меил, откако писмо адресирано лично до неа…
Интегрален текст од прес конференција на Кети Неделковска, советник во Советот на Општина Битола од коалицијата предводена од СДСМ
Изјава на советникот во Советот на Општина Битола од ВМРО-Народна партија, Кире Климески
Интегрален текст од соопштението на ОК на ВМРО ДПМНЕ
Интегрален текст од прес конференцијата на Петар Николовски
Интегрален текст од прес конференција на   Бојан Бојковски, координатор на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Битола
Честитки за одлучноста на нашата министерка, Бисера Костадиновска Стојчевска да го држи постојано фокусот на културата во Битола!  Нема поголема гаранција за заштита на македонската оставштина од заштитата на културното наследство што…
Интегрално го пренесуваме обраќањето на советничката на ВМРО-ДПМНЕ од Битола, Лидија Павловска:  „Во изминатите неколку денови сме сведоци како СДС со неколку прес конференции се обидуваат неосновано да ја обвинат…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани