Соопштенија

   ЈП Водовод известува дека на ден 17.04.2022 (недела), заради поправка на дефект на улица ,,Кирил и Методиј", со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците на ул. Кирил и Методиј  на потегот…
По повод престојните верски христијански и муслимански празници на сто пензионери со ниски примања членови на здружението на пензионери ќе им бидат доделени сто пакети со прехрамбени производи. Ова беше…
ЈП „Водовод“ известува дека на ден 13.04.2022 (среда), поради промена на затворач и хидрант на ул."Петар Петровиќ Његош" (улицата на Ѕвончарите) со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците на ул. „Булевар…
На Третиот мастерс од вкупно предвидените седум од Првенството на Македонија во Американски пул билјард се играше 14 1 или во светот позната уште и како straight pool billiard. Турнирот…
ЈП ,,Водовод"  ги известува граѓаните дека на ден 07.04.2022 ( четврток), поради дефект на водоводната мрежа ПВЦ Ф -225, со прекинато водоснабдување  ќе бидат корисниците од :  С.Кравари, с.Егри, с.Оптичари,…
  ЈКП Водовод Битола ги известува корисниците на вода за пиење дека започнува со редовно читање на состојбите на водомерите за потрошена вода за пиење  во пролетниот период. За таа…
ЈП Водовод известуваат дека денес  02.04 2022 (сабота), поради дефект на водоводната мрежа, со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од населба "Буковски Ливади" и село Лопатица.
ЈП „Водовод“ известува дека поради замена на водоводна мрежа на левата страна од горниот дел на ул. „Солунска“, односно од крстосницата со ул.„Орде Чопела“до крстосница со ул.,,Тошо Даскало”, наредните денови…
Ве известуваме дека на ден 24.03.2022 четврток, поради редовната акција што ја спроведува нашето претпријатие,  реконструкција и промена на затворачи во градската водоводна мрежа, со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците…
На 770 пензионери со ниски примања, членови на битолското Здружение на пензионери, им беше доделена втората рата од ваучерите во износ од 1000 денари, беше соопштено на денешната редовна седница…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани