Соопштенија

Во организација на велосипедските клубови „Пелистер“ и „15Мај“, како и Велосипедската федерација на Македонија се организира Државно ридско првенство на 03.10 со старт во 12:00 часот пред Гранд Премиер во…
Се известуваат пензионерите, членови на ЗП Битола, дека акцијата за запишување на ваучери се прекинува , согласно Изборниот Законик, се до целосното завршување на локалните избори. Сите поднесени документи за…
АД ЕСМ и РЕК „Битола“ на своите вработени и сите граѓани на Република Македонија им го честитаат 8 Септември, Денот на независноста. 
Извршниот одбор на Здружението на пензионери за општините Битола, Новаци и Могила под претседателство на Даница Петличкова на денешната седница го прифати полугодишниот извештај за првите шест месеци од годинава…
ЈКП Водовод ги известува своите корисници дека во текот на утрешниот ден (12.08.2021) ќе има прекин во водоснбдувањето на ул. Васко Карангелевски и дел од ул. Игнат Атанасовски. Екипите на…
Согледувајќи ја состојбата со високите температури во земјата, Здружението на пензионери од Битола, денес претпладне организира акција за доделкување вода на оние граѓани кои чекаа во редици да завршат одредени…
Фабриката за опрема и делови од Битола им го честита националниот празник Илинден на сите граѓани на Република Северна Македонија. Одбележувајќи 118 години од Илинденското востание и 77  години од Првото…
ЈП Водовод информира дека поради дефект на пумпната станица "Кирил Мајски" во Нова Битола, која го снабдува со вода делот над Брусничка населба до селото Брусник, без водоснабдување ќе бидат…
Општинските јавните претпријатија „Водовод“, „Комуналец“, „Пазари“ и „Нискоградба“  упатуваaт честитка до граѓаните на Република Северна Македонија по повод  одбелжувањето на двата историски Илиндена, 118 години од Крушевската Република  и 77…
Од АД ЕСМ подружница РЕК Битола  И Синдикатот при РЕК на граѓаните на Република Северна Македонија им го честитаат големиот национален и верски празник Илинден, кој  претставува симбол за македонската…
Градоначалничката на Општина Битола упати честитка до припадниците од муслиманска вероисповед по повод празникот Курбан Бајрам. „Почитувани, Ви го честитам големиот муслимански празник Курбан Бајрам. Посакувам празничните денови да ги поминете…
Градоначалничката на Општина Битола, Наташа Петровска, оствари средба со раководството на Сојузот на пензионери Битола, претседателката Даница Петличкова и претседателот на Собранието Крсте Велевски.

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани