Соопштенија

ЗОШТО Е ВАЖНО НА ДЕТЕТО ДА МУ ЧИТАМЕ НА ГЛАС? НУУБ „Св. Климент Охридски“ – Битола како дел од своите програми, насочени  кон заедницата  Ве повикува да се придружите на Кампањата…
  Поради дефект на водоводната мрежа кај кружниот тек кај Веро,  без водоснабдување се РЕМО зградите на улица Васко Карангелевски и дел од улицата Анести Пановски, исвестуваат од ЈКП "Водовод".
Со примена на мерките за заштита од ковид-19, одредени активности во Здружението на пензионери нормално се одвиваат. На денешната 27 седница на Извршниот одбор со која претседаваше Томе Димитровски беа…
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија започна постапка за ажурирање на членството и регистрација на секој член. Постапката, според утврдена процедура ќе се спроведува до 25 февруари. Во овој период претставници на…
Јп Комуналец Битола Ви гo честита големиот христијански празник Богојавление - Водици и Ви посакува здравје, благосостојба и љубов. Среќен празник.
Едно до најпрепознатливите фризерски студија во регионот „Студио Кики“ под водство на врвната фризерка Кристина Кики Серафимова подарува бесплатен курс за фризер за лице со попреченост. Со оваа хумана мисија…
АД ЕСМ Подружница РЕК „Битола“ на сите православни верници во Република Северна Македонија им посакува среќни Божични празници, здравје, радост, храмонија и благосостојба во домовите. 
АД ЕСМ Подружница РЕК„ Битола“ на своите вработени и на сите жители на Република Северна Македонија им ја честита Новата 2021 година со желби за здравје, љубов, слога, хармонија, личен…
Здружението на пензионери и денес продолжи со своите активности согласно мерките за здравствена заштита. На посебни три седници се одржани средби со претседателите на месните ограноци со кои раководеа претседателот…
Собранието при Здружението на пензионери од Битола денес ја одржа шестата седница на која беа усвоени програмата за работа во 2021 година, финансискиот план за следната година и програмата за…
Нова година и Божиќните празници се ближат,а најмногу на тоа се радуваат децата. Здружението на пензионери Битола денес им додели новогодишни пакети на децата од посебните паралелки во Општинското основно…
АД ЕСМ Подружница РЕК „Битола“ повод 8. Декември, празникот Свети Климент Охридски, упати честитка до граѓаните кои го слават името и делото на големиот просветител и духовник. „Свети Климент останува…
Извршниот одбор на Здружението на пензионери од Битола одржа онлајн седница  под претседателство на Томе Димитровски  на која беше одлчучено да дадат придонес во подобрување на здравствената состојба во градот…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани