Соопштенија

Се известуваат пензионерите од Општина Битола, Новаци и Могила – членови на Здружението на пензионери Битола, дека понеделник 28.02.2022 и вторник 01.03.2022 год. ке се врши запишување на огревно дрво,…
После серијата земјотреси кои ја зафатија Општина Битола на ден 09.01 и 10.01.2022 година, се повикуваат жителите на општината кои претрпеле штета, да поднесат барање за проценка на штета на…
По повод големиот христијански празник, Рождество Христово- Божиќ, УПОС при ЈП „Стрежево“ до верниците од православната вероисповед упатува честитка со желби за добро здравје, лична среќа, радост и бериќет во…
АД ЕСМ го поздравува фактот што РКЕ одлучи покачувањето на цената на електричната енергија да биде во минимални рамки и едноцифрено. АД ЕСМ претходно се согласи да ја продава електричната…
Jавното претпријатие „Стрежево“ од Битола на сите граѓани  им ги  честитаат  Новогодишните празници со желби за добро здравје, среќа и успех во Новата 2022 година 
Извршниот одбор на Здружението на пензионери под претседателство на Даница Петличкова, денес ја усвои програмата за работа на Здружението на пензиниери за следната година, истовремено и програмата за работа на…
ЈП Водовод известува  дека поради дефект на водоводната мрежа на ул. Мирче Ацев и ул. Кордун, утре ВТОРНИК 28.12.2021(вторник) ќе има прекин на водоснабдувањето за корисниците од овој дел на…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани