Webp.net gifmaker

Денес

Членовите на Македонското научно друштво од Битола на денешното изборно собрание, за првпат избраа жена за претседател. Научното друштво кое опстојува шест децении во селдните години  ќе го води Невена…
Во последните 24 часа се направени 1224 тестирања, а регистрирани се 148 нови случаи на ковид-19 во: 
  Денес на регионот за ЈЗУ Центар за јавно здравје- Битола се потврдени 9 нови случаи на COVID-19:
Во последните 24 часа се направени 1559 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи на ковид-19 во: 
Двајца полицајци од  СВР Битола се суспендирани од работа, а еден од нив заработи кривична пријава за прекумерна употреба на физичка  сила во слуачјот со битолските Роми, кои по сообраќјна…
Премиерот Зоран Заев, министерката за труд и социјала Јагода Шахпаска и министерот за здравство Венко Филипче, денеска во Владата се сретнаа со тројца родители, претставници на родителите кои ја користеа…
    На општинска Конференција во ОО СДСМ Битола, организирана согласно  протоколитe за заштита од ковид-19, вечерва беа избрани делегати за конгрес на СДСМ со мандат 2020-2024 година. „На сите…
Заличи предниот дел од фасадата на архитектонскиот бисер на Широк Сокак, наречен уште и битолски Версај. Реставрирана е фасадата во овој дел на Офицерскиот дом во Битола. Нема веќе чкртаници…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани