Webp.net gifmaker

Денес

Детскиот хор „Македонски Ѕвончиња“ на покана на организаторот ќе учествува на World peace choral festival-2021, кој традиционално се одржува во Виена, Австрија, а оваа година поради пандемијата, 11-то издание ќе…
Асоцијација за демократски иницијативи (АДИ) во соработка со Младинскиот Културен Центар (МКЦ) од Битола, денеска организираа Инфо ден за можностите за пријавување корупција и судир на интереси. На Инфо денот…
Ова ќе биде второ издание на ликовната колонија „Мал битолски Монмартр“ што ќе се одржи во вонредни услови поради пандемијата со ковид-19, без младите ликовни творци од целиот свет кои…
Советниците од мнозинството ги изгласаа завршните сметки на основните и средните училиша, кои за првпат по речси една деценија, се со позитивно салдо, без долгови и без блокирани сметки. Ваквата…
На пет локации на улицата „Васко Карангелевски“ поставени се 12 подземни контејнери за собирање на отпад, што за првпат сe применува во Битола   -Во овој дел од градот, веќе…
По повод денот на пожарникарството 20 мај, градоначалничката на Општина Битола Наташа Петровска и претставници на Советот на Општина Битола положија цвеќе пред спомен плочата пред ТППЕ Битола.    Градоначалничката…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани