Webp.net gifmaker

Денес

По повод 8 Септември  - ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА на Македонија, МАЛИОТ БИТОЛСКИ МОНМАРТР,  3 дена од (7 до 9 септември) од 12-15 часот ќе ги претставува своите најдобри дела на…
Спој помеѓу осмислената тишина и совршената музичка врева Таков концерт му се случи на Фестивалот БИТОЛА ОТВОРЕН ГРАД на последната вечер.
Во последните 24 часа се направени 997 тестирања, а регистрирани се 92 нови случаи на ковид-19 во: 
Повеќе од четири часа траеше синоќешниот концерт на Хераклеја на кој настапија Pluto's Doubts, Фолтин и Суперхикс во рамки на фестивалот„Битола отворен град“, кој по 19 пат се одржува во…
Битолчани синоќа имаа можност да чујат ретки податоци за историјата на македонската забавна музика за време на промоцијата на Монографијата „Македонска дискографија – винили (1958-2019)“ на Тошо Филиповски што се…
На овој линк се податоците кои битолчани добија субвенции за велосипед од Општина Битола. https://www.bitola.gov.mk/   Повеќе од 300 граѓани на општина Битола  аплицирале за добивање субвенции за купување на велосипед.…
Денес има уште четворица новозаболени со ковид-19 во Битола, а петмина излекувани. Активни случаи се 36.  Во последните 24 часа на ниво на држава се направени 1772 тестирања, а регистрирани…
Општина Битола годинава ќе биде дел од големиот настан за подигнување на јавната свест за ракот на дојка “Race for the Cure”, кој ќе се случува од 25-27 септември во…
Во Битола денес има четворица новозаболени и шестмина оздравени од ковид-19. Активни случаи се 37 , а од почетокот на пандемијата до сега вкупно заболеле 207 битолчани.Според ЈЗУ Центар за…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани