Webp.net gifmaker

Денес

Во последните 24 часа се направени 1831 тестирања, а регистрирани се 243 нови случаи на ковид-19 во:
Екипите на ЈП "Водовод" утрово го санираа дефектот што се појави на водоводната мрежа на главната улица Широк Сокак на потегот од хотелот "Епинал" до Камен мост. Жителите од овој…
Производството и протокот на енергија не смее да запре и покрај отежнатите услови од ковид пандемијата кои може да се влошат во претстојниот период, изјави генералниот директор на АД ЕСМ,…
Пациент на 59 години од Битола почина денеска од Ковид-19, информира Министерството за здравство. Од почетокот на кризата во Битола починаа 9 лица позитивни на коронавирусот.  Денеска на ниво на…
Во последните 24 часа се направени 1694 тестирања, а регистрирани се 225 нови случаи на ковид-19 во: 
На првиот училишен ден од новата учебна година, градоначалникот Љубе Кузманоски го  посети    централното основно училиште Славко Лумбарковски во Новаци  каде заедно со директорот  и наставниот кадар им посакаа топло…
Во централното ООУ „Славко Лумбарковски” во Новаци и подрачните основни училишта во општина Новаци, најголем дел од учениците од прво до петто одделение ќе следат настава со физичко присуство, додека…
Како што водите се вкрстуваат и мешаат во утробата на земјата, така и потегот на уметниците се меша на овие две колонии и заедничката енергија. Токму мисла на познатиот македонски…
Членовите на Македонското научно друштво од Битола на денешното изборно собрание, за првпат избраа жена за претседател. Научното друштво кое опстојува шест децении во селдните години  ќе го води Невена…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани