Webp.net gifmaker

Денес

Шестемина битолчани кои се регистрирани како позитивни на ковид-19 во денешниот здравствен билтен се на возраст од 16 до 53 години, соопштија од Центраот за јавно здравје. По вчерашниот случај,…
Тримесечното бебе кое на 23 август беше регистрирано меѓу седумте заболени битолчани од КОВИД-19, го победи вирусот. Од Министерството за здравство за апла.мк информираат дека бебето оздраве.
    Денес на регионот за ЈЗУ Центар за јавно здравје- Битола се потврдени 10 нови случаи на COVID-19
Во последните 24 часа се направени 1721 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи на ковид-19 во:
Годинава УО на ДФРМ донесе одлука дека ИФФК „Браќа Манаки“ нема да се одржи во својата реална форма, но достојно ќе биде одбележан со еден централен настан во Битола, што…
    Денес на регионот за ЈЗУ Центар за јавно здравје- Битола се потврдени 5 нови случаи на COVID-19 
Великанот на македонскиот пишан збор, романописецот, раскажувач и поет Петре М. Андреевски (1934-2006) конечно ќе добие спомен-соба во родното село Слоештица, Демирхисарско. Таа ќе биде сместена во некогашниот Задружен дом, кој…
Владата денеска ги утврди општите препораки за организирање на настани  кои беа предложени од Комисијата за заразни болести при Министерството за здравство и тоа: задолжително носењето на лична заштитна опрема…
    Денес на регионот за ЈЗУ Центар за јавно здравје- Битола се потврдени 7 нови случаи на COVID-19: 

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани