Денес

  По две возила од кои едното минибус, а другото автомобил на електричен погон и станица за полнење набавија општините Битола и Ресен, а од грчка страна Преспа и Лерин…
Во тек се завршните инфраструктурни активности на Бул. 1 Мај, на втората делница, од Ленски Мост до ул. „Добривоје Радосављевиќ“.
Денеска  во Битола, полициски службеници од Криминалистичката полиција при СВР Битола ја лишиле од слобода Б.П.(37) од Битола, која  се сомничи дека во саботата на 17 декември извршила кражба во…
  Со утринска богослужба и Света божествена литургија, со која чиноначалствуваше митрополитот Петар во храмот „Свети Великомаченик Димитриј“, започна одбележувањето на Денот на заштитникот на Битола, Свети Нектариј Битолски. Потоа,…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани